ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11 V 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 maja 2014 13:08
 


 1. Dzisiaj 102 (sto dwoje) dzieci z naszej parafii przyjmie (przyjęło)
  I-Komuni
  ę Świętą. Polecamy te dzieci oraz ich rodziny modlitwom parafian. Przez cały tydzień dzieci będą się gromadzić wraz z rodzicami i bliskimi na przeżywanie Białego Tygodnia. W środę na godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy te wszystkie osoby, które przez cały rok modliły się w intencji dzieci I-Komunijnych.

 2. Dzisiaj odbędzie się w Poznaniu Marsz dla życia pod hasłem Zrób krok. Marsz rozpocznie się festynem rodzinnym na Placu Mickiewicza o godz. 13.30 i wyruszy z kierunku Katedry około 15.30. Zachęcamy do udziału.

 3. Dzisiejszą niedzielą ksiądz diakon Jan Markowski (od wczoraj magister teologii) kończy w naszej parafii praktykę duszpasterską  dziękujemy mu za wszelkie dobro dla nas uczynione. Święcenia kapłańskie
  ks. diakon otrzyma w czwartek 22 maja.

 4. Harmonogram spotkań przygotowujących do bierzmowania jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

 5. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca - zapraszamy na pierwsze
  w tym roku nabo
  żeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 20.30, potem różaniec i procesja z figurą Matki Bożej.

 6. Spotkanie Apostolstwa M.B. Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.

 7. W czasie wakacji parafia nasza będzie organizować półkolonie dla dzieci. W przyszłą niedzielę Parafialna Rada Duszpasterska będzie zbierać ofiary na ten cel.

 8. Już dziś informujemy, że tradycyjna majówka parafialna odbędzie się w niedzielę 25 maja.

 9. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego P.K. dołączona jest broszura nt. Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 11. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Zofia Szymkowiak, Maria Czerniak, Marianna Imielska, Józef Zamrzycki i Halina Kotecka . Dobry Jezu, a nasz Panie

 12. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.

 


 


 
 
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 4 V 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 maja 2014 09:44


· Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św., natomiast w soboty i niedziele
o godz.
17.30.

· Msza św. wieczorna w poniedziałek będzie połączona z katechezą dla dorosłych nt. liturgii.

· O uwagę prosimy rodziców i dzieci I-Komunijne:

· próby przed I-Komunią św. będą w poniedziałek, wtorek
i środę o godz. 19.00. Na spotkanie w poniedziałek prosimy
o obowiązkową obecność wszystkich rodziców dzieci
I-Komunijnych,

· spowiedź dla dzieci I-Komunijnych będzie w sobotę od godz. 9.00, natomiast spowiedź dla rodziców i rodzin będzie
w sobotę od godz.
17.00.

· W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość I-Komunii św. Uroczystość rozpocznie się przy Krzyżu Misyjnym o godz. 10.30.

· Rodziców zainteresowanych przygotowaniem dzieci do wczesnej Komunii św. prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

· Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Woźnik, Pniew i Wielenia Zaobrzańskiego w dniu 31 maja (w programie spotkanie z ks. Jackiem i ks. Maciejem). Zapisy, wraz z podaniem numeru pesel i wpłatą 45 zł. będą w środę po nowennie w C.D.

· W przyszłą niedzielę odbędzie się w Poznaniu Marsz dla życia pod hasłem „Zrób krok”. Marsz rozpocznie się festynem rodzinnym na Placu Mickiewicza o godz. 13.30 i wyruszy z kierunku Katedry około 15.30. Zachęcamy do udziału całe rodziny i osoby w każdym wieku, chcące bronić każdego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

· Informujemy Parafian, że od dzisiaj przez pięć kolejnych niedziel Wspólnota Neokatechumenalna będzie prowadzić ewangelizację
w parku imienia Ks.
Jasińskiego, w okolicy amfiteatru. Warto skorzystać i zachęcić innych.

· Nasi ministranci reprezentowali Archidiecezję Poznańską
w ogólnopolskim turnieju piłkarskim w Lublinie. Gratulujemy nie tylko ministrantom, ale także ich trenerowi sportowemu panu Markowi Kowalikowi oraz ks.
Maciejowi - opiekunowi wspólnoty ministranckiej.

· Uroczysta Msza św. w intencji Kresowian zostanie odprawiona
w Bazylice Farnej w sobotę o godz.
9.00.

· Informujemy Parafian, że w poniedziałek 19 maja Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas III gimnazjum. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców tej młodzieży będzie w piątek 19.00.

· W przyszłą niedzielę będziemy się szczególnie modlić o nowe i święte powołania do Służby Bożej. Będzie też można złożyć ofiarę na ASD
w Poznaniu.

· Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 27 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 kwietnia 2014 12:20
 


 
 1. Uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII zostanie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. będzie grała Reprezentacyjna Orkiestra Wojskowa, która wykona także półgodzinny koncert po Mszy św. Bardzo zachęcamy drogich parafian do udziału w tym dziękczynieniu.

 2. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia
  i jest
  świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego zespołu oraz wszystkim wspomagającym ubogich. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na cele dobroczynne realizowane przez Caritas.

 3. Przypominamy, że dziś od godz. 15.30 do 17.30 Grupa Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę w kaplicy adoracji. Zachęcamy także do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana w dni powszednie o godz. 15.00, zaś w piątki dodatkowo o 17.45.

 4. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczne spotkanie
  w poniedzia
  łek, podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 5. Od czwartku rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w soboty i niedziele
  o godz. 17.30, w pozosta
  łe dni po Mszy św. wieczornej.

 6. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 14.30, Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00 prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 7. Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą wyjątkowo
  w innych terminach, a wi
  ęc ks. Proboszcz, ks. Rafał i ks. Mateusz
  w najbli
  ższy piątek, natomiast ks. Maciej w sobotę 10 maja.

 8. W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św.
  w naszym ko
  ściele będą w porządku niedzielnym. Zachęcamy serdecznie do wywieszenia flag narodowych.

 9. Tegoroczną daninę diecezjalną złożyło niespełna 20 % parafian tym bardziej dziękujemy tym, którzy spełnili przez to piąte przykazanie kościelne. Bóg zapłać!

 10. Podajemy jeszcze informację od rektora Seminarium: W myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Jan Markowski, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską, ma przyjąć święcenia kapłańskie w Poznaniu dnia 22 maja br. Kto wiedziałby
  o jakiejkolwiek przeszkodzie do tych
  święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego proboszcza. Polecamy serdecznie wszystkich diakonów modlitwom parafian.

 11. Polecamy specjalne wydanie P.K. Wśród innych tytułów prasy jest także
  List do chorych.

 12. Dziękujemy scholi Niniva Band z parafii Ojców Oblatów za wspólną
  z nami modlitw
  ę. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. można nabyć płyty
  z ich utworami.

 13. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Maria Sztuba (seniorka, która w styczniu ukończyła 100 lat życia), Maciej Gołembiewski i Janina Jańska. Dobry Jezu, a nasz Panie

 14. Życzymy wszystkim wstawiennictwa św. Papieży i raz jeszcze zachęcamy do udziału w dziękczynieniu za ich kanonizację (środą godz. 18.00)

  
 
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 kwietnia 2014 11:55
 

 Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity: 

Drodzy Bracia i Siostry!

 

Życzę każdemu i każdej z Was głębokiej radości, jaka płynie z Waszego misyjnego zaangażowania. Mówcie innym o Zmartwychwstałym Panu, a przekonacie się, że głoszenie Chrystusa napełni Was entuzjazmem.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać z całym Kościołem radość kanonizacji dwóch papieży bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Niech ci dwaj wielcy Pasterze – bez reszty oddani Chrystusowi i Kościołowi – wstawiają się za nami w niebie, by nasze chrześcijaństwo było żywe i pulsujące Ewangelią.

 

Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię.

                       Abp Stanisław Gądecki

 • Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmarwtychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Maciejowi i ks. Mateuszowi za ich gorliwość duszpasterską,
  a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.

 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę - jutro po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny
  i szkoły katolickie.

 • W przyszłą niedzielę, czyli w święto Miłosierdzia Bożego, będziemy przeżywać kanonizację błogosławionych Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Od wtorku do soboty zapraszamy codziennie na Mszę św. na godz. 18.00, połączoną z duchowym przygotowaniem do kanonizacji – szczegółowy program jest zamieszczony na drzwiach kościoła.

 • W sobotę przed świętem Miłosierdzia Bożego organizujemy w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na uroczystą Mszę św. w sobotę o godz. 9.30, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem. Od godz. 9.00 będzie okazja do spowiedzi św., zaś po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie na probostwie.

 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii scholę młodzieżową Niniwa – Band z parafii Ojców Oblatów (schola będzie rozprowadzać swoje płyty CD). Grupa Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi wówczas adorację w kaplicy od godz. 15.30 do 17.30. Święto Miłosierdzia rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia i z tej racji Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał w niedzielę ofiary na pomoc najuboższym
  i inne dzieła dobroczynne.

 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Roman Kniat, Delfina Szczerbal – Jaźwińska, Henryk Jaźwik, Tadeusz Strzódka
  i Marian Kamiński. Dobry Jezu, a nasz Panie...

 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa.

 


OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

 

 1. Przypominamy, że nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego odprawiamy w naszym kościele w tym tygodniu codziennie o godz. 17.45.

 1. Zachęcamy do udziału w duchowym przygotowaniu do kanonizacji – program jest zamieszczony na drzwiach kościoła.

 1. W najbliższy piątek, z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje post.

 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie. W imieniu tych uczelni dziękujemy Ofiarodawcom.

 1. Życzymy wszystkim Parafianom i naszym miłym Gościom dobrego świętowania w gronie rodziny i bliskich. Niech nas umocni Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 


 


  


 
Zmieniony: piątek, 18 kwietnia 2014 11:58
 
NIEDZIELA PALMOWA – 13 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 kwietnia 2014 13:33


 • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Życzymy naszej młodzieży, aby przez całe życie wytrwała przy Chrystusie
  i Kościele oraz przypominamy o Mszy św. młodzieżowej dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 19.00.

 • Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek i środę rano od godz. 7.00 do 8.00 i po południu od godz. 17.00 do 19.00. (w środę do 20.00).

 • Msza św. w rocznicę Chrztu Polski, połączona z powitaniem na polskiej ziemi symboli Światowych Dni Młodzieży, przekazanych przez Papieża Franciszka, zostanie odprawiona w Katedrze w poniedziałek o godz. 18.00 – potem o godz. 20.00 będzie koncert pasyjny.

 • Droga Krzyżowa ulicami Poznania zostanie odprawiona we wtorek: o godz. 18.00
  w bazylice farnej i potem Droga Krzyżowa na Pl. Adama Mickiewicza.

 • Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:

   - uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja w ciszy do godz. 21.00.

 • Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa.

   - wzorem lat minionych zapraszamy na Drogę Krzyżową wokół fortu, która rozpocznie się przy krzyżu misyjnym o godz. 4.30,

   - adoracja w Kaplicy Wieczystej Adoracji od godz. 7.00 do 18.00,

   - Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 18.00, a na jej zakończenie nastąpi złożenie Pana Jezusa do Grobu, potem do godz. 22.00 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 • Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 21.00. Dokładny plan adoracji jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.

   - poświęcenie potraw będzie od godz. 11.00 do 16.30 co pół godziny przed kościołem. Przy drzwiach kościoła będą ustawione kosze, do których, przy okazji święcenia potraw, będzie można złożyć święconkę dla bezdomnych – dary te zostaną przekazane podopiecznym Sióstr Albertynek
   z ul. Ściegiennego.

   - woda święcona do zabrania do domów będzie wystawiona w kruchcie kościoła w sobotę od godz. 7.00 rano,

   - karbonki Caritas dzieci składają w Wielki Czwartek przed Mszą św. bądź
   w Wielką Sobotę do koszyczka przy Grobie Pańskim.

 • W Triduum Paschalne zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową.
  W Wielki Czwartek i Wielki Piątek odmówimy jutrznię o godz. 7.00,
  a w Wielką Sobotę jutrznię z Godziną Czytań również o godz. 7.00.

 • Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00
  i zakończy się procesja rezurekcyjną
  – prosimy o przyniesienie świec.

 • W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie o godz. 15.00,
  a od Niedzieli przez cały tydzień o 17.45.

 • Polecamy prasę katolicką. Do dzisiejszego PK dołączony jest film o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

 • Dzisiaj po Mszy św. można u ministrantów złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Ofiarodawcom.

 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwo na dobre przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

 

WIELKA SOBOTA - ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE7.00 - 12.00

Róże Różańcowe


12.00 – 13.00

Przedszkolaki oraz rodzice z małymi dziećmi


13.00 – 14.00

Klasy I, II, III wraz z rodzicami


14.00 – 15.00

Klasy IV, V, VI oraz chórek Droga do Nazaretu


15.00 – 16.00

Czciciele Bożego Miłosierdzia, Wspólnota Eucharystyczna Straży Honorowej
i osoby adorujące w naszym kościele oraz Odnowa w Duchu Świętym


16.00 – 17.00

Apostolaty Parafialne, Kręgi Biblijne, Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej


17.00 – 18.00

Grupa Modlitwy św. Ojca Pio i Kręgi Rodzin Kościoła Domowego


18.00 – 19.00

Apostolstwo M.B. Patronki Dobrej Śmierci oraz czciciele Męki Pańskiej i M.B. Bolesnej

19.00 – 20.00


21.00

Parafialna Rada Ekonomiczna, ministranci seniorzy oraz Róża Różańcowa Mężczyzn


Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej


 Zmieniony: piątek, 11 kwietnia 2014 13:38
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 53

projekt i realizacja: machowiak.eu