ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 kwietnia 2014 11:55
 

 Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity: 

Drodzy Bracia i Siostry!

 

Życzę każdemu i każdej z Was głębokiej radości, jaka płynie z Waszego misyjnego zaangażowania. Mówcie innym o Zmartwychwstałym Panu, a przekonacie się, że głoszenie Chrystusa napełni Was entuzjazmem.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać z całym Kościołem radość kanonizacji dwóch papieży bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Niech ci dwaj wielcy Pasterze – bez reszty oddani Chrystusowi i Kościołowi – wstawiają się za nami w niebie, by nasze chrześcijaństwo było żywe i pulsujące Ewangelią.

 

Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię.

                       Abp Stanisław Gądecki

 • Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmarwtychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Maciejowi i ks. Mateuszowi za ich gorliwość duszpasterską,
  a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.

 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę - jutro po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny
  i szkoły katolickie.

 • W przyszłą niedzielę, czyli w święto Miłosierdzia Bożego, będziemy przeżywać kanonizację błogosławionych Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Od wtorku do soboty zapraszamy codziennie na Mszę św. na godz. 18.00, połączoną z duchowym przygotowaniem do kanonizacji – szczegółowy program jest zamieszczony na drzwiach kościoła.

 • W sobotę przed świętem Miłosierdzia Bożego organizujemy w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na uroczystą Mszę św. w sobotę o godz. 9.30, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem. Od godz. 9.00 będzie okazja do spowiedzi św., zaś po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie na probostwie.

 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii scholę młodzieżową Niniwa – Band z parafii Ojców Oblatów (schola będzie rozprowadzać swoje płyty CD). Grupa Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi wówczas adorację w kaplicy od godz. 15.30 do 17.30. Święto Miłosierdzia rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia i z tej racji Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał w niedzielę ofiary na pomoc najuboższym
  i inne dzieła dobroczynne.

 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Roman Kniat, Delfina Szczerbal – Jaźwińska, Henryk Jaźwik, Tadeusz Strzódka
  i Marian Kamiński. Dobry Jezu, a nasz Panie...

 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa.

 


OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

 

 1. Przypominamy, że nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego odprawiamy w naszym kościele w tym tygodniu codziennie o godz. 17.45.

 1. Zachęcamy do udziału w duchowym przygotowaniu do kanonizacji – program jest zamieszczony na drzwiach kościoła.

 1. W najbliższy piątek, z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje post.

 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie. W imieniu tych uczelni dziękujemy Ofiarodawcom.

 1. Życzymy wszystkim Parafianom i naszym miłym Gościom dobrego świętowania w gronie rodziny i bliskich. Niech nas umocni Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 


 


  


 
Zmieniony: piątek, 18 kwietnia 2014 11:58
 
NIEDZIELA PALMOWA – 13 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 kwietnia 2014 13:33


 • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Życzymy naszej młodzieży, aby przez całe życie wytrwała przy Chrystusie
  i Kościele oraz przypominamy o Mszy św. młodzieżowej dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 19.00.

 • Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek i środę rano od godz. 7.00 do 8.00 i po południu od godz. 17.00 do 19.00. (w środę do 20.00).

 • Msza św. w rocznicę Chrztu Polski, połączona z powitaniem na polskiej ziemi symboli Światowych Dni Młodzieży, przekazanych przez Papieża Franciszka, zostanie odprawiona w Katedrze w poniedziałek o godz. 18.00 – potem o godz. 20.00 będzie koncert pasyjny.

 • Droga Krzyżowa ulicami Poznania zostanie odprawiona we wtorek: o godz. 18.00
  w bazylice farnej i potem Droga Krzyżowa na Pl. Adama Mickiewicza.

 • Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:

   - uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja w ciszy do godz. 21.00.

 • Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa.

   - wzorem lat minionych zapraszamy na Drogę Krzyżową wokół fortu, która rozpocznie się przy krzyżu misyjnym o godz. 4.30,

   - adoracja w Kaplicy Wieczystej Adoracji od godz. 7.00 do 18.00,

   - Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 18.00, a na jej zakończenie nastąpi złożenie Pana Jezusa do Grobu, potem do godz. 22.00 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 • Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 21.00. Dokładny plan adoracji jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.

   - poświęcenie potraw będzie od godz. 11.00 do 16.30 co pół godziny przed kościołem. Przy drzwiach kościoła będą ustawione kosze, do których, przy okazji święcenia potraw, będzie można złożyć święconkę dla bezdomnych – dary te zostaną przekazane podopiecznym Sióstr Albertynek
   z ul. Ściegiennego.

   - woda święcona do zabrania do domów będzie wystawiona w kruchcie kościoła w sobotę od godz. 7.00 rano,

   - karbonki Caritas dzieci składają w Wielki Czwartek przed Mszą św. bądź
   w Wielką Sobotę do koszyczka przy Grobie Pańskim.

 • W Triduum Paschalne zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową.
  W Wielki Czwartek i Wielki Piątek odmówimy jutrznię o godz. 7.00,
  a w Wielką Sobotę jutrznię z Godziną Czytań również o godz. 7.00.

 • Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00
  i zakończy się procesja rezurekcyjną
  – prosimy o przyniesienie świec.

 • W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie o godz. 15.00,
  a od Niedzieli przez cały tydzień o 17.45.

 • Polecamy prasę katolicką. Do dzisiejszego PK dołączony jest film o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

 • Dzisiaj po Mszy św. można u ministrantów złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Ofiarodawcom.

 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwo na dobre przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

 

WIELKA SOBOTA - ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE7.00 - 12.00

Róże Różańcowe


12.00 – 13.00

Przedszkolaki oraz rodzice z małymi dziećmi


13.00 – 14.00

Klasy I, II, III wraz z rodzicami


14.00 – 15.00

Klasy IV, V, VI oraz chórek Droga do Nazaretu


15.00 – 16.00

Czciciele Bożego Miłosierdzia, Wspólnota Eucharystyczna Straży Honorowej
i osoby adorujące w naszym kościele oraz Odnowa w Duchu Świętym


16.00 – 17.00

Apostolaty Parafialne, Kręgi Biblijne, Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej


17.00 – 18.00

Grupa Modlitwy św. Ojca Pio i Kręgi Rodzin Kościoła Domowego


18.00 – 19.00

Apostolstwo M.B. Patronki Dobrej Śmierci oraz czciciele Męki Pańskiej i M.B. Bolesnej

19.00 – 20.00


21.00

Parafialna Rada Ekonomiczna, ministranci seniorzy oraz Róża Różańcowa Mężczyzn


Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej


 Zmieniony: piątek, 11 kwietnia 2014 13:38
 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 kwietnia 2014 13:05 1. W Imię Boże rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Aby umożliwić wszystkim udział w rekolekcjach konferencje będą głoszone
  w poniedzia
  łek, wtorek i środę podczas specjalnych Mszy św. o godz. 9.30
  i 19.00. Nowenn
  ę ku czci M.B. odprawimy w środę po obu Mszach rekolekcyjnych. Życzymy światła Ducha Świętego zarówno Ojcu Rekolekcjoniście jak i wszystkim, którzy w rekolekcjach będą uczestniczyć.

 2. W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 do 19.00 oraz w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. z udziałem zaproszonych kapłanów. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na Wielki Tydzień, aby uniknąć kolejek przy konfesjonałach.

 3. Zgodnie z zapowiedzią dziś w C.D. przyjmowana jest trwała żywność
  w ramach zbiórki
  Kilogram dla potrzebujących. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ten sposób udzielają pomocy świątecznej ubogim rodzinom.

 4. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii tradycyjny Maraton Biblijny. Pismo Święte będzie uroczyście czytane po Mszy św. o 12.30 i po Gorzkich Żalach.

 5. W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Polecamy te dzieci i ich rodziny modlitwie parafian. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych będzie w czwartek
  o godz. 18.30.

 6. W sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się na Cytadeli tradycyjne Misterium Męki Pańskiej zachęcamy do udziału. Zbiórka wszystkich chętnych na wspólne wyjście na Cytadelę będzie o godz. 19.00 przy C.D.

 7. Przyszła niedziela, czyli Niedziela Palmowa, przeżywana jest w Kościele jako Dzień Młodzieży. Zapraszamy serdecznie naszą młodzież na Mszę św. o godz. 19.00 i potem na spotkanie w C.D.

 8. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i ministrantów seniorów będzie
  w przysz
  łą niedzielę po Mszy św. o 9.30.

 9. Parafialny Klub Seniora będzie miał najbliższe spotkanie w poniedziałek
  28 kwietnia.

 10. Przypominamy, że w najbliższą sobotę oraz w każdą druga i czwartą sobotę miesiąca, w godz. od 9.00 do 10.00, czynna jest w biurze parafialnym bezpłatna poradnia prawna.

 11. Po Mszy św. można dzisiaj nabyć przy kaplicy chrzcielnej paschaliki na stół wielkanocny w cenie 7 zł. oraz baranki z białej czekolady w cenie 4 zł.,
  z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne. U ministrantów mo
  żna nabywać kartki świąteczne.

 12. Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną. W przyszłą niedzielę będzie tez można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć gazetkę parafialną  specjalny numer z okazji Świąt i Kanonizacji.

 14. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp. Bogusław Krupiński, Eugeniusz Kutzner, Sebastian Pawłowski, Marianna Michalak i Jacek Kida. Dobry Jezu a nasz Panie…

 15. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa i raz jeszcze zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.30 lub 19.00.


 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 30 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 19:48


 • Zapraszamy serdecznie do udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 • Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum Nr 54, natomiast w sobotę wieczorem rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. Adam Adamski – już dzisiaj zachęcamy do udziału.

 • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie jutro
  (w poniedziałek) podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 • Wszystkich ministrantów i ich rodziców zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną i potem spotkanie dla rodziców C.D.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 14.30, Msza św. dla dzieci
  o 16.30, zaś dla młodzieży o 19.00 – prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 • Harmonogram spotkań przygotowujących do bierzmowania jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

 • Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę
  w godzinach przedpołudniowych.

 • Parafialny Zespół Caritas i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach duchowego przygotowania do kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Koronkę odprawimy w sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Wieczystej Adoracji.

 • Dzisiaj po Mszach św. można podpisać petycję w sprawie odbudowy
  w Poznaniu Pomnika Wdzięczności. Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny pod ten pomnik, będący fragmentem poprzedniego pomnika, zburzonego przez hitlerowców. Kamień ten jest dzisiaj wyeksponowany w naszym kościele pomiędzy tabernakulum a kaplicą chrzcielną.

 • Dziękujemy za złożoną już daninę diecezjalną oraz za wszelkie inne ofiary składane na cele dobroczynne. W minioną niedzielę zebrano blisko 3 tysiące zł. – w imieniu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sokoły dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

 • W przyszłą niedzielę organizujemy w naszej parafii zbiórkę żywności Kilogram dla potrzebujących. W C.D. będzie można składać trwałą żywność, która zostanie przekazana jako pomoc ubogim rodzinom
  z okazji Świąt Wielkanocnych. Żywność można składać w specjalnie przygotowanych „tytkach charytatywnych”, które są wyłożone pod chórem i w kruchcie kościoła (lub w innych opakowaniach).

 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, natomiast kartki świąteczne można nabywać u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Beata Wzdych, Roman Baranowski, Stefan Kraczek, Elżbieta Kamrowska, Alfreda Chabowska – Bartosiewicz i Robert Kaliszan. Dobry Jezu a nasz Panie…

 • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia niech nas wszystkich umocni Boże błogosławieństwo.


 
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 23 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 marca 2014 14:33


 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej
  i Gorzkich
  Żali. W naszych wielkopostnych modlitwach pamiętajmy
  o narodzie ukrai
  ńskim, który jest tak bardzo doświadczony cierpieniem, niesprawiedliwością i brakiem pokoju.

 2. W łączności z Papieżem Franciszkiem organizowana jest w wybranych kościołach całego świata całodobowa okazja do korzystania z sakramentu pokuty. W Poznaniu został wybrany Kościół Farny okazja do spowiedzi będzie tam od godz. 17.00 w piątek, przez całą noc, aż do godz. 17.00
  w sobot
  ę.

 3. Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 7 i Nr 80. Polecamy tę ważną sprawę wychowawczej trosce rodziców oraz modlitwie wszystkich parafian.

 4. We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy też matki w stanie błogosławionym, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Podczas każdej Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Obrony Życia.

 5. Na Mszę św. zbiorową za zmarłych zapraszamy w czwartek o godz. 18.00. Imiona bliskich zmarłych można jeszcze zapisywać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 6. Już dziś informujemy, że w niedzielę 6 kwietnia odbędzie się w naszym kościele tradycyjny Maraton Biblijny. Chętni do czytania Pisma Świętego mogą się zapisywać w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej.

 7. Społeczny Komitet Odbudowy w Poznaniu Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Ponikiem Wdzięczności, zwraca się do wszystkich poznaniaków z gorącym apelem o udzielenie poparcia odbudowy tego pomnika na terenie przymaltańskim. W dwie najbliższe niedziele po Mszach św. będzie można będzie podpisać petycję w tej sprawie skierowaną do prezydenta miasta . Podpisy mogą składać osoby, które nie uczyniły tego wcześniej – do złożenia podpisu nie jest potrzebny pesel.

 8. W przyszłą niedzielę w kościele M.B. Bolesnej odbędzie się różańcowe spotkanie dzieci z Madzią Buczek: różaniec o 10.30, Msza św. o 11.00
  i potem agapa – zach
  ęcamy dzieci do udziału.

 9. Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną  koperty na daninę są wyłożone na stolikach pod chórem oraz w kruchtach kościoła.

 10. W minioną niedzielę zebrano 2243 zł. na pomoc polskim misjonarzom - dziękujemy Ofiarodawcom. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj można również wspomóc materialnie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sokoły, które prowadzi działalność przy naszej parafii.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie, obok innych tytułów jest także List do Chorych.

 12. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp. Józef Koziana, Mieczysław Lichota, Henryk Szymański
  i Tadeusz Przybysz.
  Dobry Jezu a nasz Panie…

 13. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dalsze przeżywanie okresu Wielkiego Postu.


 

 


Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 52

projekt i realizacja: machowiak.eu