ogłoszenia duszpasterskie


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 lipca 2014 12:00
 1. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele oraz urzędowania biura parafialnego.

 1. Dzisiaj wyrusza Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnikom pielgrzymki życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, a wszystkich parafian zachęcamy do Pielgrzymki Duchowej poprzez codzienną modlitwę w intencji pielgrzymów.

 1. Trwają nasze parafialne półkolonie, w których uczestniczy 61 dzieci. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z rozkładem jazdy na Przystanku Wakacyjnym w kaplicy chrzcielnej.

 1. Jutro (w poniedziałek) grupa naszych parafian wyjeżdża pod duchową opieką ks. Mateusza na pielgrzymkę do Sankt Petersburga. Zbiórka uczestników na parkingu Piotra i Pawła o godz. 3.45. Życzymy pielgrzymom wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domów.

 1. W poniedziałek wieczorem zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu św. zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 1. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Piusa X będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o 20.30 i potem na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00.

 1. Już dziś informujemy, że obrzęd poświęcenia pojazdów będzie w naszej parafii za dwa tygodnie, czyli w niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.

 1. Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, obok innych tytułów jest tam również ostatni numer parafialnej gazetki Nasza Wspólnota – zachęcamy do lektury.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 
NIEDZIELA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 29 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 czerwca 2014 12:46


 1. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje szkolne oraz nauczycielom i wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, a więc w dni powszednie nie będzie o 7.00, natomiast w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. o godz. 14.30
  i 18.00.

 1. Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu będzie czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św.

 1. W ramach Wakacji z Bogiem jutro rozpoczynają sie nasze półkolonie, w których będzie uczestniczyło 60 dzieci. Dziękujemy serdecznie parafianom za wsparcie modlitewne i materialne tego pięknego dzieła. Również jutro grupa naszej młodzieży wyjeżdża na obóz wakacyjny pod opieką ks. Mateusza. Powierzamy wszystkich Bożej Opatrzności.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek w godz. od 17.00 do 18.00.

 1. Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 1. Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej będzie w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 1. Już dziś informujemy parafian, że zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa Metropolity, od września będą obowiązywać dwie katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. W związku z tym prosimy zainteresowanych o wcześniejsze zorientowanie się w terminach katechez i zaplanowanie udziału w nich.

 1. W minioną niedzielę zebrano 4 tys. 340 zł. na cele misyjne, za co wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuje ks. Marek Fischer – misjonarz z Namibii.

 1. Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W P.K. polecamy zwłaszcza artykuły nt. Poznańskiego Czerwca. Jest również List do Chorych i inne tytuły. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć przedwakacyjny numer parafialnej gazetki Nasza Wspólnota, a także kolejną broszurę z myślami ks. Aleksandra Woźnego.

 1. Polecamy Bożemu Miłosierdzi naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Andrzej Pflaum, Barbara Krajewska, Mieczysław Szóstak, Włodzimierz Wesołowski i Maria Krzyżaniak. Dobry Jezu, a nasz Panie

 1. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia niech nas wszystkich umacnia Boże błogosławieństwo.

 
XII NIEDZIELA 22 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 czerwca 2014 14:49


- Cieszymy się obecnością wśród nas ks. Marka Fischera, który od 23 lat pracuje z wielką gorliwością jako misjonarz w Namibii, w Południowej Afryce.
Po Mszy św. można złożyć ofiarę wspierającą misyjną działalność ks. Marka – dziękujemy Ofiarodawcom.

- Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w Mszach św. wieczornych, które do czwartku włącznie będą połączone z nieszporami, procesją eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym.

- Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych ojcach - żyjących i zmarłych.

- Na Mszę św. zbiorową za zmarłych zapraszamy w czwartek o godz. 18.00.

- W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00, a także zapraszamy dzieci na Mszę św. rozpoczynającą wakacje w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

- W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji odbędzie się tradycyjna procesja miasta Poznania, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną w kościele NSPJ na Jeżycach, a zakończy się nabożeństwem przy Poznańskich Krzyżach. W gablotach jest zamieszczony list ks. Arcybiskupa w związku z planowanym na piątek bluźnierczym spektaklem Golgota piknik oraz plakat zachęcający do modlitwy wynagradzającej za bluźnierstwa.

- Również w naszej parafii w piątek będzie Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  Na tym wieczornym nabożeństwie będziemy gościć Paulinów z Kamerunu.  Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.

- Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec, potem Msza św. o godz. 8.00.

- Zgodnie z wcześniejszą informacją, nasza długoletnia organistka Pani Magdalena Kozierska, otrzyma wysokie odznaczenie kościelne, które wręczy jej ks. Arcybiskup podczas uroczystych nieszporów w Katedrze Poznańskiej w sobotę o godz. 19.00. Jednocześnie informujemy, że jako pierwszy organista zostaje zatrudniony w naszej parafii Pan Maciej Michałowski – życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa w tej pięknej i ważnej posłudze.

- W przyszłą niedzielę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – głównych Patronów naszego miasta oraz Katedry. Z tej okazji w niedzielę o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona suma odpustowa, do udziału w której zachęcamy. Ofiary złożone w tym dniu na składkę  będą wspierać  potrzeby Stolicy Apostolskiej.

- Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, natomiast przy wyjściu z kościoła można zabierać bezpłatny Informator Osiedlowy.

- Życzymy wszystkim dobrego przeżywania dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia. Niech nas wszystkich umocni Boże błogosławieństwo.  
Zmieniony: piątek, 20 czerwca 2014 14:53
 
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 15 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 czerwca 2014 13:10


- W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy do udziału w centralnej procesji miasta Poznania, która wyruszy
z kościoła Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 odprawianej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity. Procesja zakończy się na Placu Katedralnym.
Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła o godz. 17.00
i przejdzie ulicami: Promienistą, Rembertowską, Raszyńską, Kłuszyńską, Podchorążych i Junacką. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. Msza św. koncelebrowana zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji. Pozostałe Msze św. będą
w porządku niedzielnym – również w środę wieczorem będzie już Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała.
- Zapraszamy serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek
o godz. 17.00. Wszystkie dzieci z klas III prosimy o udział w strojach komunijnych.
- Od środy począwszy, przez całą oktawę Bożego Ciała, wieczorne Msze św. będą się rozpoczynały nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne w oktawie będą się odbywać po wieczornej Mszy św., natomiast w przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 8.00. Bardzo prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała i całą oktawę. Flagi (duże i małe) można nabyć po Mszy św. u  ministrantów.
- Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie
w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
- Syn naszej parafii, Ks. Krzysztof Kruk, przeżywa w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa i z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawi Mszę św. dziękczynną.
- Caritas Archidiecezjalna organizuje w naszej parafii zbiórkę elektrośmieci. Wszystkie zniszczone i zużyte przedmioty, które mają, bądź miały wtyczkę elektryczną, można składać na wyznaczonym placu przy biurze parafialnym przez cały poniedziałek i wtorek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na opłacenie rachunków elektrycznych najuboższym rodzinom. Jest to też okazja do pozbycia się z mieszkań
i piwnic niepotrzebnych sprzętów AGD. 
- W minioną niedzielę zebrano blisko 4 tysiące zł. na pomoc powodzianom na Bałkanach. Dziękujemy Ofiarodawcom. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. Parafialna Rada Duszpasterska zbierać będzie ofiary na półkolonie oraz inne formy wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Dziękujemy serdecznie za każdą złotówkę wspomagającą zwłaszcza dzieci z najuboższych rodzin.
- W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza pracującego od 23 lat w Namibii w Południowej Afryce.
- Jak zawsze polecamy lekturę prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie.
- Życzymy wszystkim dobrego przeżywania dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.


 
 
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 8 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 czerwca 2014 11:10 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, natomiast czas obowiązkowej Komunii św. wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę.

 2. Jutro, w poniedziałek, będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła, zwane drugim dniem Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele będą przed południem: o godz. 7.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu:
  o godz. 16.30, 18.00 i 19.00. Jest to wa
  żne święto kościelne, więc zachęcamy do udziału we Mszy św., pomimo iż jest to dzień pracy.

 3. We wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie Przyjaciół Radia Maryja, natomiast osoby adorujące Najświętszy Sakrament
  w naszym ko
  ściele zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.30.

 4. W piątek przypada XXII rocznica konsekracji naszego kościoła.
  W naszej parafii jest to liturgiczna uroczysto
  ść i dlatego w piątek na terenie naszej parafii nie obowiązuje post. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 oraz o godz. 20.30 w łączności
  z nabo
  żeństwem fatimskim.

 5. W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej do Sanktuarium M.B. w Tulcach. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi Ewangelizować po męsku. Zachęcamy wszystkich mężczyzn i młodzież męską, w tym także tegorocznych maturzystów, do udziału w pielgrzymce. Spotkanie w Tulcach rozpocznie się o godz. 11.30, a szczegółowy program jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń.

 6. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na pomoc powodzianom na Bałkanach, głównie w Bośni Serbii. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

 7. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami parafia nasza organizuje dwutygodniowe półkolonie, w których udział weźmie 60 dzieci – dla wielu jest to jedyna forma wypoczynku wakacyjnego. W przyszłą niedzielę będzie można raz jeszcze złożyć ofiarę na ten piękny cel, realizowany przez naszą Parafialną Radę Duszpasterską. W ostatnim czasie często są organizowane zbiórki przykościelne na rożne cele. Pamiętajmy więc, że są one całkowicie dobrowolne i każdy kto składa ofiarę powinien kierować się własnym sumieniem i możliwościami.

 8. Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, szczególnie polecamy dzisiejszy P.K. zawierający relację Papieża Franciszka
  z pielgrzymki do Ziemi
  Świętej. Są także czasopisma dla dzieci i inne tytuły.

 9. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Zofia Duda, Władysława Waligóra i Barbara Nowacka Kosik. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 10. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu
  O Stworzycielu Duchu przyjdź. Zachęcamy więc do wzbudzenia właściwej intencji w sercu i odśpiewania tego hymnu zaraz po błogosławieństwie. Szczęść Boże!


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 54

projekt i realizacja: machowiak.eu