ogłoszenia duszpasterskie


XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 lipca 2014 12:01

 

 1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca przypominamy więc o nabożeństwie fatimskim, które zostanie odprawione o godz. 21.00 – przedtem będzie Msza św. o godz. 20.30.

 1. Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie parafialne, które przeżywane były pod hasłem: Jezus i ja. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud zorganizowania półkolonii, opieki nad dziećmi oraz przygotowywania posiłków, a także wszystkim, którzy złożyli na ten cel ofiarę. Zachęcamy parafian do obejrzenia dekoracji i zdjęć z półkolonii
  w kaplicy chrzcielnej.

 1. Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.

 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.

 1. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.

 1. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a tym którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego
  i bezpiecznego wypoczynku. Niech nam wszystkim towarzyszy Bo
  że błogosławieństwo.


 
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 lipca 2014 12:00
 1. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele oraz urzędowania biura parafialnego.

 1. Dzisiaj wyrusza Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnikom pielgrzymki życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, a wszystkich parafian zachęcamy do Pielgrzymki Duchowej poprzez codzienną modlitwę w intencji pielgrzymów.

 1. Trwają nasze parafialne półkolonie, w których uczestniczy 61 dzieci. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z rozkładem jazdy na Przystanku Wakacyjnym w kaplicy chrzcielnej.

 1. Jutro (w poniedziałek) grupa naszych parafian wyjeżdża pod duchową opieką ks. Mateusza na pielgrzymkę do Sankt Petersburga. Zbiórka uczestników na parkingu Piotra i Pawła o godz. 3.45. Życzymy pielgrzymom wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domów.

 1. W poniedziałek wieczorem zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu św. zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 1. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Piusa X będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o 20.30 i potem na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00.

 1. Już dziś informujemy, że obrzęd poświęcenia pojazdów będzie w naszej parafii za dwa tygodnie, czyli w niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.

 1. Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, obok innych tytułów jest tam również ostatni numer parafialnej gazetki Nasza Wspólnota – zachęcamy do lektury.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 
NIEDZIELA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 29 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 czerwca 2014 12:46


 1. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje szkolne oraz nauczycielom i wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, a więc w dni powszednie nie będzie o 7.00, natomiast w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. o godz. 14.30
  i 18.00.

 1. Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu będzie czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św.

 1. W ramach Wakacji z Bogiem jutro rozpoczynają sie nasze półkolonie, w których będzie uczestniczyło 60 dzieci. Dziękujemy serdecznie parafianom za wsparcie modlitewne i materialne tego pięknego dzieła. Również jutro grupa naszej młodzieży wyjeżdża na obóz wakacyjny pod opieką ks. Mateusza. Powierzamy wszystkich Bożej Opatrzności.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek w godz. od 17.00 do 18.00.

 1. Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 1. Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej będzie w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 1. Już dziś informujemy parafian, że zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa Metropolity, od września będą obowiązywać dwie katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. W związku z tym prosimy zainteresowanych o wcześniejsze zorientowanie się w terminach katechez i zaplanowanie udziału w nich.

 1. W minioną niedzielę zebrano 4 tys. 340 zł. na cele misyjne, za co wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuje ks. Marek Fischer – misjonarz z Namibii.

 1. Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W P.K. polecamy zwłaszcza artykuły nt. Poznańskiego Czerwca. Jest również List do Chorych i inne tytuły. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć przedwakacyjny numer parafialnej gazetki Nasza Wspólnota, a także kolejną broszurę z myślami ks. Aleksandra Woźnego.

 1. Polecamy Bożemu Miłosierdzi naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Andrzej Pflaum, Barbara Krajewska, Mieczysław Szóstak, Włodzimierz Wesołowski i Maria Krzyżaniak. Dobry Jezu, a nasz Panie

 1. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia niech nas wszystkich umacnia Boże błogosławieństwo.

 
XII NIEDZIELA 22 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 czerwca 2014 14:49


- Cieszymy się obecnością wśród nas ks. Marka Fischera, który od 23 lat pracuje z wielką gorliwością jako misjonarz w Namibii, w Południowej Afryce.
Po Mszy św. można złożyć ofiarę wspierającą misyjną działalność ks. Marka – dziękujemy Ofiarodawcom.

- Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w Mszach św. wieczornych, które do czwartku włącznie będą połączone z nieszporami, procesją eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym.

- Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych ojcach - żyjących i zmarłych.

- Na Mszę św. zbiorową za zmarłych zapraszamy w czwartek o godz. 18.00.

- W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00, a także zapraszamy dzieci na Mszę św. rozpoczynającą wakacje w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

- W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji odbędzie się tradycyjna procesja miasta Poznania, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną w kościele NSPJ na Jeżycach, a zakończy się nabożeństwem przy Poznańskich Krzyżach. W gablotach jest zamieszczony list ks. Arcybiskupa w związku z planowanym na piątek bluźnierczym spektaklem Golgota piknik oraz plakat zachęcający do modlitwy wynagradzającej za bluźnierstwa.

- Również w naszej parafii w piątek będzie Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  Na tym wieczornym nabożeństwie będziemy gościć Paulinów z Kamerunu.  Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.

- Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec, potem Msza św. o godz. 8.00.

- Zgodnie z wcześniejszą informacją, nasza długoletnia organistka Pani Magdalena Kozierska, otrzyma wysokie odznaczenie kościelne, które wręczy jej ks. Arcybiskup podczas uroczystych nieszporów w Katedrze Poznańskiej w sobotę o godz. 19.00. Jednocześnie informujemy, że jako pierwszy organista zostaje zatrudniony w naszej parafii Pan Maciej Michałowski – życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa w tej pięknej i ważnej posłudze.

- W przyszłą niedzielę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – głównych Patronów naszego miasta oraz Katedry. Z tej okazji w niedzielę o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona suma odpustowa, do udziału w której zachęcamy. Ofiary złożone w tym dniu na składkę  będą wspierać  potrzeby Stolicy Apostolskiej.

- Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, natomiast przy wyjściu z kościoła można zabierać bezpłatny Informator Osiedlowy.

- Życzymy wszystkim dobrego przeżywania dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia. Niech nas wszystkich umocni Boże błogosławieństwo.  
Zmieniony: piątek, 20 czerwca 2014 14:53
 
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 15 VI 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 czerwca 2014 13:10


- W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy do udziału w centralnej procesji miasta Poznania, która wyruszy
z kościoła Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 odprawianej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity. Procesja zakończy się na Placu Katedralnym.
Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła o godz. 17.00
i przejdzie ulicami: Promienistą, Rembertowską, Raszyńską, Kłuszyńską, Podchorążych i Junacką. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. Msza św. koncelebrowana zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji. Pozostałe Msze św. będą
w porządku niedzielnym – również w środę wieczorem będzie już Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała.
- Zapraszamy serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek
o godz. 17.00. Wszystkie dzieci z klas III prosimy o udział w strojach komunijnych.
- Od środy począwszy, przez całą oktawę Bożego Ciała, wieczorne Msze św. będą się rozpoczynały nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne w oktawie będą się odbywać po wieczornej Mszy św., natomiast w przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 8.00. Bardzo prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała i całą oktawę. Flagi (duże i małe) można nabyć po Mszy św. u  ministrantów.
- Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie
w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
- Syn naszej parafii, Ks. Krzysztof Kruk, przeżywa w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa i z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawi Mszę św. dziękczynną.
- Caritas Archidiecezjalna organizuje w naszej parafii zbiórkę elektrośmieci. Wszystkie zniszczone i zużyte przedmioty, które mają, bądź miały wtyczkę elektryczną, można składać na wyznaczonym placu przy biurze parafialnym przez cały poniedziałek i wtorek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na opłacenie rachunków elektrycznych najuboższym rodzinom. Jest to też okazja do pozbycia się z mieszkań
i piwnic niepotrzebnych sprzętów AGD. 
- W minioną niedzielę zebrano blisko 4 tysiące zł. na pomoc powodzianom na Bałkanach. Dziękujemy Ofiarodawcom. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. Parafialna Rada Duszpasterska zbierać będzie ofiary na półkolonie oraz inne formy wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Dziękujemy serdecznie za każdą złotówkę wspomagającą zwłaszcza dzieci z najuboższych rodzin.
- W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza pracującego od 23 lat w Namibii w Południowej Afryce.
- Jak zawsze polecamy lekturę prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie.
- Życzymy wszystkim dobrego przeżywania dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.


 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 54

projekt i realizacja: machowiak.eu