ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 IV 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 kwietnia 2014 13:05  1. W Imię Boże rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Aby umożliwić wszystkim udział w rekolekcjach konferencje będą głoszone
    w poniedzia
    łek, wtorek i środę podczas specjalnych Mszy św. o godz. 9.30
    i 19.00. Nowenn
    ę ku czci M.B. odprawimy w środę po obu Mszach rekolekcyjnych. Życzymy światła Ducha Świętego zarówno Ojcu Rekolekcjoniście jak i wszystkim, którzy w rekolekcjach będą uczestniczyć.

  2. W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 do 19.00 oraz w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. z udziałem zaproszonych kapłanów. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na Wielki Tydzień, aby uniknąć kolejek przy konfesjonałach.

  3. Zgodnie z zapowiedzią dziś w C.D. przyjmowana jest trwała żywność
    w ramach zbiórki
    Kilogram dla potrzebujących. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w ten sposób udzielają pomocy świątecznej ubogim rodzinom.

  4. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii tradycyjny Maraton Biblijny. Pismo Święte będzie uroczyście czytane po Mszy św. o 12.30 i po Gorzkich Żalach.

  5. W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Polecamy te dzieci i ich rodziny modlitwie parafian. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych będzie w czwartek
    o godz. 18.30.

  6. W sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się na Cytadeli tradycyjne Misterium Męki Pańskiej zachęcamy do udziału. Zbiórka wszystkich chętnych na wspólne wyjście na Cytadelę będzie o godz. 19.00 przy C.D.

  7. Przyszła niedziela, czyli Niedziela Palmowa, przeżywana jest w Kościele jako Dzień Młodzieży. Zapraszamy serdecznie naszą młodzież na Mszę św. o godz. 19.00 i potem na spotkanie w C.D.

  8. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i ministrantów seniorów będzie
    w przysz
    łą niedzielę po Mszy św. o 9.30.

  9. Parafialny Klub Seniora będzie miał najbliższe spotkanie w poniedziałek
    28 kwietnia.

  10. Przypominamy, że w najbliższą sobotę oraz w każdą druga i czwartą sobotę miesiąca, w godz. od 9.00 do 10.00, czynna jest w biurze parafialnym bezpłatna poradnia prawna.

  11. Po Mszy św. można dzisiaj nabyć przy kaplicy chrzcielnej paschaliki na stół wielkanocny w cenie 7 zł. oraz baranki z białej czekolady w cenie 4 zł.,
    z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne. U ministrantów mo
    żna nabywać kartki świąteczne.

  12. Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną. W przyszłą niedzielę będzie tez można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć gazetkę parafialną  specjalny numer z okazji Świąt i Kanonizacji.

  14. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp. Bogusław Krupiński, Eugeniusz Kutzner, Sebastian Pawłowski, Marianna Michalak i Jacek Kida. Dobry Jezu a nasz Panie…

  15. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa i raz jeszcze zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.30 lub 19.00.


 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 30 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 19:48


  • Zapraszamy serdecznie do udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

  • Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum Nr 54, natomiast w sobotę wieczorem rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. Adam Adamski – już dzisiaj zachęcamy do udziału.

  • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie jutro
    (w poniedziałek) podczas Mszy św. o godz. 19.00.

  • Wszystkich ministrantów i ich rodziców zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną i potem spotkanie dla rodziców C.D.

  • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 14.30, Msza św. dla dzieci
    o 16.30, zaś dla młodzieży o 19.00 – prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.

  • Harmonogram spotkań przygotowujących do bierzmowania jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

  • Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę
    w godzinach przedpołudniowych.

  • Parafialny Zespół Caritas i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach duchowego przygotowania do kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Koronkę odprawimy w sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Wieczystej Adoracji.

  • Dzisiaj po Mszach św. można podpisać petycję w sprawie odbudowy
    w Poznaniu Pomnika Wdzięczności. Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny pod ten pomnik, będący fragmentem poprzedniego pomnika, zburzonego przez hitlerowców. Kamień ten jest dzisiaj wyeksponowany w naszym kościele pomiędzy tabernakulum a kaplicą chrzcielną.

  • Dziękujemy za złożoną już daninę diecezjalną oraz za wszelkie inne ofiary składane na cele dobroczynne. W minioną niedzielę zebrano blisko 3 tysiące zł. – w imieniu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sokoły dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

  • W przyszłą niedzielę organizujemy w naszej parafii zbiórkę żywności Kilogram dla potrzebujących. W C.D. będzie można składać trwałą żywność, która zostanie przekazana jako pomoc ubogim rodzinom
    z okazji Świąt Wielkanocnych. Żywność można składać w specjalnie przygotowanych „tytkach charytatywnych”, które są wyłożone pod chórem i w kruchcie kościoła (lub w innych opakowaniach).

  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, natomiast kartki świąteczne można nabywać u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Beata Wzdych, Roman Baranowski, Stefan Kraczek, Elżbieta Kamrowska, Alfreda Chabowska – Bartosiewicz i Robert Kaliszan. Dobry Jezu a nasz Panie…

  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia niech nas wszystkich umocni Boże błogosławieństwo.


 
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 23 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 marca 2014 14:33


  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej
    i Gorzkich
    Żali. W naszych wielkopostnych modlitwach pamiętajmy
    o narodzie ukrai
    ńskim, który jest tak bardzo doświadczony cierpieniem, niesprawiedliwością i brakiem pokoju.

  2. W łączności z Papieżem Franciszkiem organizowana jest w wybranych kościołach całego świata całodobowa okazja do korzystania z sakramentu pokuty. W Poznaniu został wybrany Kościół Farny okazja do spowiedzi będzie tam od godz. 17.00 w piątek, przez całą noc, aż do godz. 17.00
    w sobot
    ę.

  3. Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 7 i Nr 80. Polecamy tę ważną sprawę wychowawczej trosce rodziców oraz modlitwie wszystkich parafian.

  4. We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy też matki w stanie błogosławionym, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Podczas każdej Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Obrony Życia.

  5. Na Mszę św. zbiorową za zmarłych zapraszamy w czwartek o godz. 18.00. Imiona bliskich zmarłych można jeszcze zapisywać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

  6. Już dziś informujemy, że w niedzielę 6 kwietnia odbędzie się w naszym kościele tradycyjny Maraton Biblijny. Chętni do czytania Pisma Świętego mogą się zapisywać w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej.

  7. Społeczny Komitet Odbudowy w Poznaniu Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Ponikiem Wdzięczności, zwraca się do wszystkich poznaniaków z gorącym apelem o udzielenie poparcia odbudowy tego pomnika na terenie przymaltańskim. W dwie najbliższe niedziele po Mszach św. będzie można będzie podpisać petycję w tej sprawie skierowaną do prezydenta miasta . Podpisy mogą składać osoby, które nie uczyniły tego wcześniej – do złożenia podpisu nie jest potrzebny pesel.

  8. W przyszłą niedzielę w kościele M.B. Bolesnej odbędzie się różańcowe spotkanie dzieci z Madzią Buczek: różaniec o 10.30, Msza św. o 11.00
    i potem agapa – zach
    ęcamy dzieci do udziału.

  9. Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną  koperty na daninę są wyłożone na stolikach pod chórem oraz w kruchtach kościoła.

  10. W minioną niedzielę zebrano 2243 zł. na pomoc polskim misjonarzom - dziękujemy Ofiarodawcom. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj można również wspomóc materialnie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sokoły, które prowadzi działalność przy naszej parafii.

  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie, obok innych tytułów jest także List do Chorych.

  12. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp. Józef Koziana, Mieczysław Lichota, Henryk Szymański
    i Tadeusz Przybysz.
    Dobry Jezu a nasz Panie…

  13. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dalsze przeżywanie okresu Wielkiego Postu.


 

 


Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz


 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 marca 2014 20:22


- Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30.

- W środę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, który jest szczególnym patronem wszystkich mężczyzn. Zapraszamy więc mężczyzn, zwłaszcza ojców dzieci I-Komunijnych, do wspólnej modlitwy w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Poznaniu odbędzie się Koronacja Obrazu Świętego Józefa. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki – cała uroczystość będzie transmitowana przez TV Polonia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie od strony kaplicy chrzcielnej.

- Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie
w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.

- Parafia nasza oferuje pomoc w poprawnym wypełnieniu PIT-ów za 2013 rok oraz w odliczaniu 1% na cele dobroczynne. Chętnych zapraszamy do C.D. w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.00.

- Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną – koperty na daninę są wyłożone na stolikach pod chórem oraz w kruchtach kościoła.

- W minioną środę podczas wieczornej Mszy św. złożono 1830 zł. na pomoc Ukrainie – Siostry Urszulanki dziękują Ofiarodawcom. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć także ofiarę na misje święte - na dzieło pomocy Ad Gentes. W przyszłą niedzielę będzie można również wspomóc materialnie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sokoły, które prowadzi działalność w naszych budynkach parafialnych.

- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Przy wyjściu z kościoła można nabyć broszurę „Myśli Księdza Aleksandra Woźnego”.

- Polecamy Bożemu Miłosierdziu nasze parafianki zmarłe w ostatnich dniach, śp.: Marta Wesołowska i Lidia Żyto. Dobry Jezu a nasz Panie…

- Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego okresu Wielkiego Postu

 

 

 

 

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 

 

 

 

 

 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9 III 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 marca 2014 13:09


  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszym kościele. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych
    i m
    łodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale dzisiaj i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30.

  2. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące grupy duszpasterskie:

  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00,

  4. Parafialny Zespół Caritas we wtorek po wieczornej Mszy św. na probostwie,

  5. Parafialna Rada Duszpasterska – w środę po wieczornej Mszy św. na probostwie,

  6. osoby adorujące w naszym kościele w czwartek o godz. 17.30, potem Msza św. i nabożeństwo,

  7. Apostolstwo M. B. Patronki Dobrej Śmierci w sobotę po Mszy św.
    o godz. 8.00.

  8. W środę będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Małgorzatę  Urszulankę, która podczas Mszy św. wieczornej podzieli się świadectwem nt. posługi Sióstr na Ukrainie. Będzie tez można złożyć ofiarę wspierającą działalność Sióstr.

  9. W czwartek przypada I rocznica wyboru Papieża Franciszka wdzięczni Bogu za dar Piotra naszych czasów będziemy się modlić w Jego intencjach podczas każdej Mszy św.

  10. Dziękujemy za złożoną już daninę wielkopostną  koperty na daninę są wyłożone na stolikach pod chórem oraz w kruchtach kościoła. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć także ofiarę na misje święte - na dzieło pomocy Ad Gentes.

  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego P.K. dołączona jest pyta CD z rozważaniami Drogi Krzyżowej Jana Pawła II czytanymi przez Jerzego Zelnika – cena kompletu wynosi 6 zł.

  12. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Lucyna Sikora, Halina Czechowska, Zenon Purmann, Leon Kaiser, Krystyna Ludek, Stanisław Lamperski i Bronisława Węglińska. Dobry Jezu a nasz Panie…

  13. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego okresu Wielkiego Postu.


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 52

projekt i realizacja: machowiak.eu