ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA NA NOWY ROK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 stycznia 2014 12:49 • Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2014. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja ma
  w swojej opiece nas samych i nasze rodziny – niech uprasza pokój dla całego świata, a dla nas wszystkich Boże błogosławieństwo na każdy dzień. Szczęść Boże!


 • Dla orientacji parafian podajemy kilka ważniejszych danych liczbowych w związku z zakończonym rokiem 2013. W minionym roku zmarło 145 parafian (rok wcześniej 154), chrzest przyjęło 113 dzieci (rok wczesniej122). Tak więc było o 32 więcej pogrzebów niż chrztów, sakrament bierzmowania przyjęło 53 młodzieży (rok wcześniej 63),
  w naszym kościele zostało pobłogosławionych 21 małżeństw (rok wcześniej 20).


 • Informujemy parafian, że zgodnie z powizytacyjnym zaleceniem
  Ks. Arcybiskupa, w minionym roku dokonano generalnego remontu czterech mieszkań na probostwie oraz wykonano wszystkie inne konieczne remonty o konserwacje. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, dzięki którym wchodzimy
  w nowy rok bez długów. Informujemy również, że ofiary z tegorocznej kolędy zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej, które w skali roku wynoszą ponad 100 tysięcy zł.


 • Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu
  O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Zaśpiewamy więc tę modlitwę wspólnie na zakończenie Mszy św.


 • Na szczęśliwy Nowy Rok 2014 przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo.


Zmieniony: środa, 01 stycznia 2014 12:50
 
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 XII 2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 grudnia 2013 16:38
 • Dzisiaj przeżywamy patronalną uroczystość ku czci Świętej Rodziny – przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla osoby zmarłej, pod zwykłymi warunkami. Sumę Odpustową o godz. 12.30 odprawi (odprawił) ks. Konrad Zygmunt, który przed 17 laty pełnił u nas praktykę diakońską.

 • Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie przy żłóbku wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi.

 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej, połączone ze wspólnym kolędowaniem i dzieleniem się opłatkiem, będzie w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 • We wtorek przypada zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 17.00, połączonej
  z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. Przez udział w tej wieczornej Mszy św. spełnia się już obowiązek udziału we Mszy św. noworocznej.

 • W środę rozpoczniemy Nowy Rok 2014 Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, z obowiązkiem udziału we Mszy św. – w naszym kościele Msze św. będą w porządku niedzielnym.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca – Po Mszy św. wieczornej będzie chwila adoracji w ciszy i o godz. 19.00 odmówimy różaniec w intencjach misyjnych i o nowe powołania do służby Bożej.

 • W tym tygodniu przypada też I-szy piątek miesiąca - ze względu na kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.00, natomiast okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

 • Wszystkich chorych księża odwiedza z posługą sakramentalną
  w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 • Wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi zapraszamy na wspólne kolędowanie połączone z dziecięcym konkursem kolęd, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30. Prosimy rodziców, aby zaraz po tej Mszy św. zapisywali w zakrystii dzieci chętne do udziału w konkursie.

 • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Junackiej, Kadeckiej, Kłuszyńskiej, Babimojskiej, Gwiaździstej, Smardzewskiej
  i Keplera.

 • Przypominamy, że w okresie kolędowym biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, wtorek i środę tylko rano bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, zaś w czwartek i piątek od 11.00 do 12.00. Ze względów bezpieczeństwa w czasie kolędy dyżury na probostwie będą pełnić panowie z Parafialnej Rady Ekonomicznej.

 • Na dobre przeżywanie ostatnich dni Starego Roku i na cały Rok 2014 przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 
NARODZENIE PAŃSKIE – 25 XII 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 grudnia 2013 17:25

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity: Drodzy Archidiecezjanie!


Boże Narodzenie jest czasem szczególnego obdarowania, w którym hojność Boga przekracza wszelkie nasze wyobrażenie. Syn Boży w swojej nieskończonej miłości już teraz daje nam samego siebie. Już teraz ogarnia każdego z nas, także
i Ciebie, niewypowiedzianą miłością. Prawdziwie rodzi się w naszych sercach przez przebaczenie grzechów w sakramencie pokuty i przez Komunię Świętą.

Nie możemy być szczęśliwi bez Chrystusa, nie możemy bez Niego znaleźć sensu naszego życia. Dlatego w dniu Narodzenia Pańskiego życzę Wam, abyście jak najpełniej przeżyli miłość Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Byście uwierzyli
w Niego sercem. Niech otworzy się każde serce, dla Tego, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem.

Niech Bóg obdarzy błogosławieństwem każdego z Was. Niech wspiera małżeństwa i rodziny. Niech da zdrowie chorym, pocieszy samotnych, bezrobotnych i nieszczęśliwych. Niech w każdym sercu spełni się cud Bożego Narodzenia!

Wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, błogosławię. Codziennie modlę się za Was!

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup

Metropolita Poznański


 • Do tych życzeń dołączamy serdeczne życzenia od duszpasterzy naszej parafii: Niech Dziecię Jezus błogosławi wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom, niech umacnia wszystkich w czynieniu dobra i w przezwyciężaniu wszelkich życiowych trudności. Szczęść Boże!

 • Jako Proboszcz dziękuję kapłanom za ich gorliwą pracę duszpasterską i służbę
  w konfesjonale, dziękuję szafarzom Komunii św. i całej służbie liturgicznej oraz pracownikom kościelnym. Szczególnie jednak dziękuję Drogim Parafianom za świadectwo wiary wyrażone poprzez liczny udział we Mszy św. i przyjęte Komunie.

 • Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. będą w porządku niedzielnym. Będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

 • W niedzielę przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału
  w Sumie Odpustowej o godz. 12.30. Sumę odprawi ks. Konrad Zygmunt, ekonom archidiecezjalny, który przed laty odbywał praktykę diakońską w naszej parafii.

 • Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie przy żłóbku wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi.

 • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Junackiej i Wysockiego. Przypominamy, że plany tegorocznej kolędy są wyłożone w kruchtach kościoła
  i pod chórem – prosimy je zabierać dla siebie i dla sąsiadów.

 • Życzymy wszystkim miłego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!

 
IV NIEDZIELA ADWENTU – 22 XII 2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 grudnia 2013 17:24


 • We wtorek przypada dzień wigilijny. Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00 i 8.00. Po rannych Mszach św. będzie można zabrać światło betlejemskie na wigilijny stół. Prosimy chętnych o przyniesienie ze sobą zniczy, w których będzie można bezpiecznie przenieść zapalone światło do domów. Od godz. 12.00 do 20.30 kościół będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa.

 • W oba dni świąteczne, w środę i czwartek, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Pasterce, która tradycyjnie zostanie odprawiona dwukrotnie: o godz. 22.00 i 24.00.

 • Od piątku rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. W tym roku odwiedzimy wszystkich parafian, dzięki pomocy dwóch synów naszej parafii:
  ks. Romana Hamnego i Ojca Marka Pisarka. Przy wyjściu
  z kościoła można zabierać plany tegorocznej kolędy – są wyłożone pod chórem i w kruchtach kościoła. Niestety do planu kolędy wkradł się błąd i dlatego bardzo prosimy o sprawdzenie terminu kolędy w planach zamieszczonych na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Błąd dotyczy mieszkańców ulicy Newtona 1, Jugosłowiańskiej 52 E i F, Galileusza 5 E oraz ul. Gwiaździstej. Przepraszamy za zaistniały błąd.

 • W piątek przypada rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w intencji Powstańców i Ojczyzny będzie o godz. 7.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.

 • Comiesięczne potkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie
  w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Świętej Rodziny, czyli w naszej parafii będzie to dzień odpustowy. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na uroczystą Sumę o godz. 12.30.

 • Świece Caritas na wigilijny stół oraz poświecone opłatki można po Mszy św. nabywać przy żłóbku.

 • Polecamy świąteczny podwójny numer P.K., do którego dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu Arki Noego – cena kompletu 6, 90 zł.

 • Przy wyjściu z kościoła można nabywać świąteczne wydanie parafialnej gazetki Nasza Wspólnota – w gazetce również zamieszczony jest plan tegorocznej kolędy. Można także zabierać bezpłatny numer Informatora Osiedlowego.

 • Dziękujemy serdecznie Ojcom Oblatom za dzisiejszą posługę słowa
  w naszej parafii oraz za pomoc w słuchaniu spowiedzi i zachęcamy do korzystania z ich oferty wydawniczej. Składane ofiary są przeznaczone na cele misyjne.

 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 
III NIEDZIELA ADWENTU – 15 XII 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 grudnia 2013 14:02


 1. W naszej wspólnocie serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę 
  ks. dr Krzysztofa Michalczaka – i
  życzymy mu światła Ducha Świętego. Zachęcamy parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych. Konferencje rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. rannej o godz. 6.00 oraz wieczorem podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00.

 2. Przez cały tydzień będziemy odprawiać Roraty rano o godz. 6.00 oraz wieczorem z udziałem dzieci o godz. 18.00. Na ostatnie Roraty w piątek
  o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, tak
  że ministrantów i dzieci z chórku Droga do Nazaretu – swoją wizytę zapowiedział gwiazdor.

 3. Okazaja do spowiedzi adwentowej będzie w tym tygodniu codziennie od godz. 16.30 do 19.00 oraz w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. z udziałem zaproszonych kapłanów.

 4. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w tym miesiącu wyjątkowo wcześniej, czyli już w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

 5. Spotkanie Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę:
  o godz. 8.00 Msza
  św. i potem nabożeństwo.

 6. Parafian, którzy z różnych względów będą samotnie spędzać wigilię
  i
  święta zapraszamy na przedwigilijne spotkanie przy stole, które odbędzie się na probostwie w poniedziałek 23 grudnia o godz. 14.00. Ze względów organizacyjnych prosimy bardzo o zgłoszenie swego udziału w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

 7. Podobnie jak w latach minionych Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wigilię dla bezdomnych. Kto z parafian chciałby włączyć się
  w przygotowanie tej wigilii mo
  że upiec trwałe ciasto świąteczne
  i przynie
  ść je do C.D. w sobotę w godz. od 17.00 do 18.00 – spakowane bez blachy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się zaraz po tej Mszy św.
  w zakrystii, aby organizatorzy wiedzieli na jak
  ą pomoc z naszej parafii mogą liczyć.

 8. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary na pomoc świąteczną dla uboższych rodzin
  i dzieci z naszej parafii. Dzi
  ękujemy Ofiarodawcom za serca wrażliwe na potrzeby innych.

 9. Już dziś informujemy Parafian, że bezpośrednio po Świętach rozpoczną się odwiedziny kolędowe. Aby ułatwić Parafianom dobre zaplanowanie czasu został wydrukowany plan całej tegorocznej kolędy można go zabierać po Mszy św., jest wyłożony na stoliku pod chórem i w kruchtach kościoła. Będziemy również wdzięczni za umieszczenie planu kolędy na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych oraz za życzliwe przekazanie go sąsiadom, zwłaszcza osobom starszym, chorym i samotnym. Podobnie jak w latach minionych, nie będą już dostarczane indywidualne zawiadomienia o terminie kolędy.

 10. W kaplicy pokutnej można nabywać świece Caritas na wigilijny stół natomiast poświęcone opłatki z przodu kościoła przy zegarze adwentowym. U ministrantów można także nabywać kartki świąteczne.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Do dzisiejszego P.K. jest dołączony śpiewnik rodzinny
  z najpi
  ękniejszymi polskimi kolędami.

 12. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i raz jeszcze zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 49

projekt i realizacja: machowiak.eu