ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 I 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 stycznia 2014 11:47


 1. Trwa okres Bożego Narodzenia zachęcamy serdecznie do osobistej
  i rodzinnej modlitwy przy
  żłóbku.

 1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Jest to święto nakazane z obowiązkiem udziału we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd święcenia kredy
  i kadzid
  ła, które można otrzymać w kruchcie kościoła. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Krajowy Fundusz Misyjny.

 1. Zapraszamy serdecznie na kolejną katechezę dorosłych w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu. Konferencję wygłosi ks. Adam Adamski
  w
  środę po Nowennie.

 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania opłatkowe następujące grupy duszpasterskie:

 2. Wspólnotę ministrancką  w poniedziałek po Mszy św.
  o godz. 14.30 na probostwie,

 3. Wspólnotę Eucharystyczną i osoby adorujące Najświętszy Sakrament – w czwartek o godz. 17.30 w kaplicy chrzcielnej i potem nabożeństwo po Mszy św.,

 4. Kręgi Biblijne – w sobotę o godz. 11.00 na probostwie.

 1. Zapraszamy wszystkich parafian na koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Nazaret, scholi dziecięcej Droga do Nazaretu oraz innych muzyków. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30.

 1. Informujemy parafian, że są jeszcze wolne intencje mszalne na godziny poranne w lutym i marcu – Msze św. można zamawiać w biurze parafialnym.

 1. W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Jugosłowiańskiej, Keplera, Promienistej i Newtona.

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dzisiejszego P.K. dołączony jest specjalny dodatek z planem czytania Biblii na cały rok. Obok P.K. są też czasopisma dla dzieci, czasopismo misyjne Echo z Afryki oraz List do Chorych.

 1. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.

 
OGŁOSZENIA NA NOWY ROK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 stycznia 2014 12:49 • Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2014. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja ma
  w swojej opiece nas samych i nasze rodziny – niech uprasza pokój dla całego świata, a dla nas wszystkich Boże błogosławieństwo na każdy dzień. Szczęść Boże!


 • Dla orientacji parafian podajemy kilka ważniejszych danych liczbowych w związku z zakończonym rokiem 2013. W minionym roku zmarło 145 parafian (rok wcześniej 154), chrzest przyjęło 113 dzieci (rok wczesniej122). Tak więc było o 32 więcej pogrzebów niż chrztów, sakrament bierzmowania przyjęło 53 młodzieży (rok wcześniej 63),
  w naszym kościele zostało pobłogosławionych 21 małżeństw (rok wcześniej 20).


 • Informujemy parafian, że zgodnie z powizytacyjnym zaleceniem
  Ks. Arcybiskupa, w minionym roku dokonano generalnego remontu czterech mieszkań na probostwie oraz wykonano wszystkie inne konieczne remonty o konserwacje. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, dzięki którym wchodzimy
  w nowy rok bez długów. Informujemy również, że ofiary z tegorocznej kolędy zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej, które w skali roku wynoszą ponad 100 tysięcy zł.


 • Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu
  O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Zaśpiewamy więc tę modlitwę wspólnie na zakończenie Mszy św.


 • Na szczęśliwy Nowy Rok 2014 przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo.


Zmieniony: środa, 01 stycznia 2014 12:50
 
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 XII 2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 grudnia 2013 16:38
 • Dzisiaj przeżywamy patronalną uroczystość ku czci Świętej Rodziny – przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla osoby zmarłej, pod zwykłymi warunkami. Sumę Odpustową o godz. 12.30 odprawi (odprawił) ks. Konrad Zygmunt, który przed 17 laty pełnił u nas praktykę diakońską.

 • Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie przy żłóbku wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi.

 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej, połączone ze wspólnym kolędowaniem i dzieleniem się opłatkiem, będzie w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 19.00.

 • We wtorek przypada zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 17.00, połączonej
  z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. Przez udział w tej wieczornej Mszy św. spełnia się już obowiązek udziału we Mszy św. noworocznej.

 • W środę rozpoczniemy Nowy Rok 2014 Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, z obowiązkiem udziału we Mszy św. – w naszym kościele Msze św. będą w porządku niedzielnym.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca – Po Mszy św. wieczornej będzie chwila adoracji w ciszy i o godz. 19.00 odmówimy różaniec w intencjach misyjnych i o nowe powołania do służby Bożej.

 • W tym tygodniu przypada też I-szy piątek miesiąca - ze względu na kolędę nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.00, natomiast okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

 • Wszystkich chorych księża odwiedza z posługą sakramentalną
  w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 • Wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi zapraszamy na wspólne kolędowanie połączone z dziecięcym konkursem kolęd, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30. Prosimy rodziców, aby zaraz po tej Mszy św. zapisywali w zakrystii dzieci chętne do udziału w konkursie.

 • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Junackiej, Kadeckiej, Kłuszyńskiej, Babimojskiej, Gwiaździstej, Smardzewskiej
  i Keplera.

 • Przypominamy, że w okresie kolędowym biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, wtorek i środę tylko rano bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, zaś w czwartek i piątek od 11.00 do 12.00. Ze względów bezpieczeństwa w czasie kolędy dyżury na probostwie będą pełnić panowie z Parafialnej Rady Ekonomicznej.

 • Na dobre przeżywanie ostatnich dni Starego Roku i na cały Rok 2014 przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 
NARODZENIE PAŃSKIE – 25 XII 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 grudnia 2013 17:25

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity: Drodzy Archidiecezjanie!


Boże Narodzenie jest czasem szczególnego obdarowania, w którym hojność Boga przekracza wszelkie nasze wyobrażenie. Syn Boży w swojej nieskończonej miłości już teraz daje nam samego siebie. Już teraz ogarnia każdego z nas, także
i Ciebie, niewypowiedzianą miłością. Prawdziwie rodzi się w naszych sercach przez przebaczenie grzechów w sakramencie pokuty i przez Komunię Świętą.

Nie możemy być szczęśliwi bez Chrystusa, nie możemy bez Niego znaleźć sensu naszego życia. Dlatego w dniu Narodzenia Pańskiego życzę Wam, abyście jak najpełniej przeżyli miłość Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Byście uwierzyli
w Niego sercem. Niech otworzy się każde serce, dla Tego, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem.

Niech Bóg obdarzy błogosławieństwem każdego z Was. Niech wspiera małżeństwa i rodziny. Niech da zdrowie chorym, pocieszy samotnych, bezrobotnych i nieszczęśliwych. Niech w każdym sercu spełni się cud Bożego Narodzenia!

Wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, błogosławię. Codziennie modlę się za Was!

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup

Metropolita Poznański


 • Do tych życzeń dołączamy serdeczne życzenia od duszpasterzy naszej parafii: Niech Dziecię Jezus błogosławi wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom, niech umacnia wszystkich w czynieniu dobra i w przezwyciężaniu wszelkich życiowych trudności. Szczęść Boże!

 • Jako Proboszcz dziękuję kapłanom za ich gorliwą pracę duszpasterską i służbę
  w konfesjonale, dziękuję szafarzom Komunii św. i całej służbie liturgicznej oraz pracownikom kościelnym. Szczególnie jednak dziękuję Drogim Parafianom za świadectwo wiary wyrażone poprzez liczny udział we Mszy św. i przyjęte Komunie.

 • Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. będą w porządku niedzielnym. Będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

 • W niedzielę przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału
  w Sumie Odpustowej o godz. 12.30. Sumę odprawi ks. Konrad Zygmunt, ekonom archidiecezjalny, który przed laty odbywał praktykę diakońską w naszej parafii.

 • Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie przy żłóbku wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi.

 • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Junackiej i Wysockiego. Przypominamy, że plany tegorocznej kolędy są wyłożone w kruchtach kościoła
  i pod chórem – prosimy je zabierać dla siebie i dla sąsiadów.

 • Życzymy wszystkim miłego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!

 
IV NIEDZIELA ADWENTU – 22 XII 2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 grudnia 2013 17:24


 • We wtorek przypada dzień wigilijny. Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00 i 8.00. Po rannych Mszach św. będzie można zabrać światło betlejemskie na wigilijny stół. Prosimy chętnych o przyniesienie ze sobą zniczy, w których będzie można bezpiecznie przenieść zapalone światło do domów. Od godz. 12.00 do 20.30 kościół będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa.

 • W oba dni świąteczne, w środę i czwartek, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Pasterce, która tradycyjnie zostanie odprawiona dwukrotnie: o godz. 22.00 i 24.00.

 • Od piątku rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. W tym roku odwiedzimy wszystkich parafian, dzięki pomocy dwóch synów naszej parafii:
  ks. Romana Hamnego i Ojca Marka Pisarka. Przy wyjściu
  z kościoła można zabierać plany tegorocznej kolędy – są wyłożone pod chórem i w kruchtach kościoła. Niestety do planu kolędy wkradł się błąd i dlatego bardzo prosimy o sprawdzenie terminu kolędy w planach zamieszczonych na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Błąd dotyczy mieszkańców ulicy Newtona 1, Jugosłowiańskiej 52 E i F, Galileusza 5 E oraz ul. Gwiaździstej. Przepraszamy za zaistniały błąd.

 • W piątek przypada rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w intencji Powstańców i Ojczyzny będzie o godz. 7.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.

 • Comiesięczne potkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie
  w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Świętej Rodziny, czyli w naszej parafii będzie to dzień odpustowy. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na uroczystą Sumę o godz. 12.30.

 • Świece Caritas na wigilijny stół oraz poświecone opłatki można po Mszy św. nabywać przy żłóbku.

 • Polecamy świąteczny podwójny numer P.K., do którego dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu Arki Noego – cena kompletu 6, 90 zł.

 • Przy wyjściu z kościoła można nabywać świąteczne wydanie parafialnej gazetki Nasza Wspólnota – w gazetce również zamieszczony jest plan tegorocznej kolędy. Można także zabierać bezpłatny numer Informatora Osiedlowego.

 • Dziękujemy serdecznie Ojcom Oblatom za dzisiejszą posługę słowa
  w naszej parafii oraz za pomoc w słuchaniu spowiedzi i zachęcamy do korzystania z ich oferty wydawniczej. Składane ofiary są przeznaczone na cele misyjne.

 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 49

projekt i realizacja: machowiak.eu