ogłoszenia duszpasterskie


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 VIII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 sierpnia 2014 11:48

- W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.30 i potem nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00.
- W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP - porządek Mszy św. będzie jak w każdą wakacyjną niedzielę. Również w czwartek wieczorna Msza św. będzie już z uroczystości. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wiązanek ziół, zbóż i kwiatów.
- Tradycyjnie już w uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na dzieła dobroczynne realizowane przez Caritas Archidiecezjalną oraz na pomoc najuboższym rodzinom
i dzieciom z naszej parafii. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
- Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Piusa X będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej, natomiast spotkanie Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
- Parafia nasza organizuje wyjazd seniorów na Lednicę w sobotę 6 września. Można się zapisać jeszcze w środę po nowennie w C.D. Wyjazd dojdzie do skutku, jeśli ilość chętnych będzie wystarczająca, aby wynająć autokar.
- Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie. W imieniu tych uczelni dziękujemy serdecznie wszystkim Ofiarodawcom.
- Zachęcamy do wakacyjnej lektury P.K., który jest wyłożony na stoliku przy ambonie.
- Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Wacław Śledzikowski, Alicja Jopp, Bożena Jankowiak, Witold Gilka, Zenon Tomiak, Krystyna Lichota, Alicja Bejma i Józef Masiakowski.  Dobry Jezu, a nasz Panie…Zmieniony: piątek, 08 sierpnia 2014 11:50
 
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 VIII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 sierpnia 2014 13:32


- Rozpoczął się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości - zachęcamy serdecznie parafian do zachowania w tym miesiącu abstynencji od alkoholu oraz do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

- Msza św. wieczorna w poniedziałek będzie połączona z modlitwą do Ducha Świętego – zapraszamy do udziału.

- W środę przypada święto Przemienienia Pańskiego, natomiast w sobotę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – Patronki Europy.

- W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca.  Po wieczornej Mszy św. będzie chwila adoracji w ciszy i o godz. 19.00 odmówimy  różaniec w intencjach misyjnych oraz o nowe powołania do Służby Bożej
w Kościele.

- W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wyposażyli plecaki dla dzieci z najuboższych rodzin. Kto jeszcze chciałby wspomóc ubogie dziecko może także dzisiaj po Mszy św. odebrać w zakrystii pusty plecak, wyposażyć go w przybory szkolne i oddać najpóźniej do przyszłej niedzieli.

- Parafia nasza organizuje wyjazd seniorów na Lednicę w sobotę 6 września. Zapisy, wraz z numerem pesel i pełną wpłatą 35 zł., będą w środę po Nowennie w C.D.

- W minioną niedzielę zebrano na pomoc Kościołowi w Kazachstanie 12 tysięcy 776 zł. i 31 euro. W imieniu ks. Aleksego z Kazachstanu dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom za wyjątkowo hojną ofiarę.

- Zachęcamy do wakacyjnej lektury P.K., który jest wyłożony na stoliku przy ambonie.

- Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Jerzy Kaźmierczak, Zygmunt Grzegorczyk, Hanna Kaczmarek i Wacław Śledzikowski. Dobry Jezu, a nasz Panie…

- Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa, a tym którzy mają jeszcze urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.  
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 lipca 2014 18:43


- Zapraszamy na comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej, które odbędzie się  jutro (w poniedziałek) podczas Mszy św. o godz. 19.00.

- We wtorek grupa naszych ministrantów wyjeżdża pod duchową opieką ks. Macieja  na obóz wypoczynkowo – formacyjny. Uczestników obozu
i całą naszą wspólnotę ministrancką polecamy serdecznie modlitwom parafian.
   
- Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek o godz. 18.00.

- W piątek rozpocznie się sierpień. Episkopat Polski kieruje do nas wszystkich serdeczny apel do podjęcia zobowiązań wstrzemięźliwości bądź abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy również do modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie.

- Również w piątek od godz. 12.00 i przez cały dzień w sobotę można dostąpić dla siebie lub dla jednej osoby zmarłej odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz
i Wierzę w Boga. Przypominamy, że odpust zupełny jest darowaniem kar za grzechy, która zostały wcześniej odpuszczone podczas sakramentalnej spowiedzi.

- W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

- W sierpniu księża nie będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną,  o czym chorzy zostali wcześniej poinformowani.

- Dziękujemy serdecznie księdzu Aleksemu za dzisiejszą wśród nas obecność i posługę. Zgodnie z zapowiedzią po  Mszy św. można złożyć ofiarę wspomagającą trudną pracę duszpasterską ks. Aleksego w dalekim Kazachstanie.

- Parafia nasza kolejny raz włącza się w organizowaną przez Caritas pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Kto z Parafian chciałby wspomóc takie dziecko, może zaraz po tej Mszy w. odebrać w zakrystii pusty plecak, wyposażyć go w przybory szkolne i przynieść do zakrystii w ciągu tygodnia bądź – najpóźniej – w przyszłą niedzielę. Bardzo prosimy, aby nie wkładać do plecaków żadnych artykułów spożywczych ani pieniędzy.

- Na stoliku przy ambonie wyłożony jest PK, w którym szczególnie polecamy artykuły poświęcone Powstaniu Warszawskiemu.

- Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Joanna Tylkowska, Wanda Jaworska i Mirosława Andrysiak.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

- Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą  Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Stanisław Walewicz 
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 lipca 2014 17:41

- Dzisiaj (w niedzielę) przypadają imieniny zmarłego ks. Proboszcza Czesława Ksonia. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.

- W piątek przypada 25 dzień miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo
ku czci M.B. z Guadalupe po Mszy św. o godz. 18.00.

- W sobotę wspominamy w liturgii świętych Annę i Joachima – Rodziców Matki Bożej.

- Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.

- W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza pracującego w Kazachstanie – będzie możliwość złożenia ofiary wspomagającej jego duszpasterską działalność.

- Polecamy PK, w którym są m.in. artykuły dotyczące sprawy profesora Chazana oraz relacja z Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej na Jasną Górę (także zdjęcie uczestników Pielgrzymki z naszej parafii)

- Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Zygmunt Bartkowiak i Dominik Lembicz. Dobry Jezu, a nasz Panie…

- Wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

- Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. odbędzie się tradycyjny obrzęd poświęcenia pojazdów. Ksiądz będzie stał przy wjeździe w ulicę Newtona – prosimy tam podjeżdżać. Składając przy tej okazji ofiary wspomagamy zakup środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w najodleglejszych zakątkach świata. W imieniu tych misjonarzy dziękujemy Ofiarodawcom.
   
- Życzymy wszystkim bezpiecznych podróży i szczęśliwych powrotów do domu. Kierowców prosimy bardzo o roztropność i rozwagę, gdyż żadne święcenie pojazdów nie zwalnia nikogo z zachowania przepisów drogowych oraz z troski o życie własne i innych ludzi.

- Niech nam wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo. Teraz powstańmy i módlmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla kierowców i pojazdów…. (odmawia główny celebrans)
 
 
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 VII 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 lipca 2014 12:01

 

 1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca przypominamy więc o nabożeństwie fatimskim, które zostanie odprawione o godz. 21.00 – przedtem będzie Msza św. o godz. 20.30.

 1. Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie parafialne, które przeżywane były pod hasłem: Jezus i ja. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud zorganizowania półkolonii, opieki nad dziećmi oraz przygotowywania posiłków, a także wszystkim, którzy złożyli na ten cel ofiarę. Zachęcamy parafian do obejrzenia dekoracji i zdjęć z półkolonii
  w kaplicy chrzcielnej.

 1. Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.

 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.

 1. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.

 1. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a tym którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego
  i bezpiecznego wypoczynku. Niech nam wszystkim towarzyszy Bo
  że błogosławieństwo.


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 55

projekt i realizacja: machowiak.eu